Dávky sú rozdelené neprimerane


Vedenie si pravidelného mesačného finančného rozpočtu vám trošku napomôže k lepšiemu a spokojnejšiemu životu. Dostávate rôzne pravidelné dávky od štátu? Štát možno prispieva určitými konkrétnymi sumami pre rôzne skupiny obyvateľov, no postačuje to naozaj? Ja si myslím, že to veľakrát nie je adekvátne k tomu, kto koľko odpracoval. Dokonca aj pracujúcim ľuďom sa berie z finančných dávok. Sú to rôzne daňové bonusy alebo iné dávky pre rodiny alebo pre seniorov, ktoré sú pre každého jedného človeka veľmi potrebné. Vezmite si len takú situáciu. Pracujete a každý deň chodíte do svojho zamestnania. Stane sa vám nejaký úraz, kvôli ktorému ostanete práceneschopný.

financie

Z čoho sa vám vypočíta dávka? Dávka je v sume päťdesiatpäť percent vašej hrubej mzdy. Nie je to veľmi málo? Kvôli vášmu úrazu prídete o množstvo financií, ktoré by ste si inak zarobili, keby sa vám nestal úraz. Je to veľmi nespravodlivé. Systém na Slovensku majú v náplni práce aj politici. Politické strany rozhodujú o rôznych príspevkov, ktoré sa týkajú množstva obyvateľov na Slovensku. Takýto život nie je adekvátny. Ako práceneschopný môžete zostať aj rok a čo potom? Po roku sa vám vyplácanie dávky zastaví. Lenže, čo keď ešte nie ste zdravotne v poriadku, aby ste mohli vykonávať svoje zamestnanie  a byť aktívnym?

Slovensko

Je to nespravodlivé a štát by sa mal zaoberať aj takouto vážnou otázkou pre ľudí. Boli by ste radšej, keby ste dostávali viac peňazí počas toho ako ste práceneschopným? Systém by sa mal upraviť tak, aby ľudia nezostávali bez peňazí. Je ťažké vyžiť z mála a sme nútení aj takto žiť. No nie celú večnosť. Myslíte si, že raz by ste mohli slušne žiť na Slovensku. Nie je to však len vaša fantázia alebo tajné prianie? Povedzte si na rovinu, či ste niečo spravili pre to, aby ste sa mali v budúcnosti aspoň o trošku lepšie. Ak je vaša odpoveď záporná, hľadajte chybu v sebe.

Staňte sa poslancom


Poslanec je členom národnej rady slovenskej republiky a preto by mal byť výber týchto členov dôkladne prešetrovaný. No stať sa poslancom vôbec nie je také zložité, ako by ste si mohli myslieť. Kandidát na člena do národnej rady musí samozrejme spĺňať základné požiadavky. Žiadateľ musí byť starší ako 21 rokov, musí byť občan slovenskej republiky a takisto musí mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Kandidát, ktorý sa chce stať poslancom nesmie byť právoplatne odsúdený za trestný čin. Ak sa chcete stať súčasťou nejakej politickej strany musíte si neskôr vybrať stranu, ktorá zodpovedá vašim politickým presvedčeniam.

 

poslanec

 

Vyberajte si stranu, ktorá je blízka vaším názorom a nie tú, ktorá je najpopulárnejšia. Každá strana má svoje vlastné pravidlá a procesy, podľa ktorých prijíma nových členov. Ak už získate členstvo do strany získajte skúsenosti a zúčastnite sa na straníckych stretnutiach a podujatiach. Budujete si tak sieť kontaktov, ktoré sú v oblasti politiky mimoriadne dôležité. Chcete kandidovať vo voľbách? Zaistite si nomináciu zo strany svojej politickej strany. To väčšinou znamená interné voľby pod vedením strany. Zo zákona musí byť podaná listina, na ktorej budete uvedený ako kandidát na poslanca.

 

voľby

 

Voľby do národnej z rady slovenskej republiky sa konajú každé štyri roky. Základnou podmienkou pre vstup do národnej rady je získanie dostatočného počtu hlasov, aby ste mohli vykonávať funkciu poslanca. Kandidáti, ktorí získali najviac hlasov sa stávajú poslancami. V prípade, že vás takýmto spôsobom zvolia za poslanca získavate štyri roky možnosť stať sa členom národnej rady a plniť svoje povinnosti. Budete mať povinnosť zúčastňovať sa na zasadnutiach parlamentu, hlasovať o zákonoch a zastupovať záujmy svojich voličov. Stačí už len veriť, že všetci zvolení poslanci budú zastupovať svojich voličov.