Poslanec je členom národnej rady slovenskej republiky a preto by mal byť výber týchto členov dôkladne prešetrovaný. No stať sa poslancom vôbec nie je také zložité, ako by ste si mohli myslieť. Kandidát na člena do národnej rady musí samozrejme spĺňať základné požiadavky. Žiadateľ musí byť starší ako 21 rokov, musí byť občan slovenskej republiky a takisto musí mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Kandidát, ktorý sa chce stať poslancom nesmie byť právoplatne odsúdený za trestný čin. Ak sa chcete stať súčasťou nejakej politickej strany musíte si neskôr vybrať stranu, ktorá zodpovedá vašim politickým presvedčeniam.

 

poslanec

 

Vyberajte si stranu, ktorá je blízka vaším názorom a nie tú, ktorá je najpopulárnejšia. Každá strana má svoje vlastné pravidlá a procesy, podľa ktorých prijíma nových členov. Ak už získate členstvo do strany získajte skúsenosti a zúčastnite sa na straníckych stretnutiach a podujatiach. Budujete si tak sieť kontaktov, ktoré sú v oblasti politiky mimoriadne dôležité. Chcete kandidovať vo voľbách? Zaistite si nomináciu zo strany svojej politickej strany. To väčšinou znamená interné voľby pod vedením strany. Zo zákona musí byť podaná listina, na ktorej budete uvedený ako kandidát na poslanca.

 

voľby

 

Voľby do národnej z rady slovenskej republiky sa konajú každé štyri roky. Základnou podmienkou pre vstup do národnej rady je získanie dostatočného počtu hlasov, aby ste mohli vykonávať funkciu poslanca. Kandidáti, ktorí získali najviac hlasov sa stávajú poslancami. V prípade, že vás takýmto spôsobom zvolia za poslanca získavate štyri roky možnosť stať sa členom národnej rady a plniť svoje povinnosti. Budete mať povinnosť zúčastňovať sa na zasadnutiach parlamentu, hlasovať o zákonoch a zastupovať záujmy svojich voličov. Stačí už len veriť, že všetci zvolení poslanci budú zastupovať svojich voličov.

3.5/5 - (2 votes)